Přejít na produktové menu

Typy ortopedických vložek

Typy ortopedických vložek

Nabízíme ortopedické vložky individuální nebo speciální podle otisku, 3D plastické poloformy či sádrového odlitku. ORT vložky jsou vždy vyráběny individuálně podle Vašich nohou, nikoli podle kopyt předem připravených.


U složitějších deformit nabízíme řešení pomocí korkfantových ”lodičkovitých” vložek. Tento typ ortopedické vložky je korekčně velmi výrazný a není určen pro široké použití. Lze jimi však dosáhnout výborných výsledků a potlačit či úplně odstanit bolest a špatné postavení v oblasti nohou. Pro výrobu takovéto pomůcky, je třeba připravit originální kopyta, dle nohou pacienta. 

Ortopedické vložky SportProfi jsou určeny převážně pro vrcholové sportovce či velmi aktivní jedince. Jsou vyráběny ze speciálních hi-tech termoplastických syntetických materiálů. Jejich údržba je rychlá a snadná, proto snesou velmi dobře např. dvoufázový trénink. Stavba vložky vychází z dané sportovní zátěže a její tvar je plně přizpůsoben  sportovní obuvi ať se již jedná o obuv běžeckou, kopačky, brusle či lyžáky. Mezi naše klienty patří přední čeští reprezentanti – tenisté, fotbalisté, basketbalisté, běžci a běžkyně na lyžích, golfisté a mnoho dalších. 

Použité materiály: jako svrchní materiál je většinou použita přírodní useň (kůže) z hověziny, teletiny či kozinky. Výhody usní jsou známy po staletí a přestože jsou nyní na trhu materiály, které svými vlastnostmi usně napodobují, její použití je stále nezastupitelné. Hlavní výhodou je prodyšnost a při zachování vhodné péče o useň (čištění a impregnování) minimální výskyt mykóz v oblasti plosky. Noha se v kožené obuvi vybavené koženou vložkou potí daleko méně než při použití syntetických materiálů, které jsou některými výrobci často používány.

Katalog „Radost v každém kroku...“


Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři