Přejít na produktové menu

Typy ortopedických vložek

Typy ortopedických vložek

Nabízíme ortopedické vložky individuální, nebo speciální podle otisku, 3D plastické poloformy, či sádrového odlitku. ORT vložky jsou vždy vyráběny individuálně podle Vašich nohou, nikoli podle předem připravených kopyt.

Typy vložek, které vyrábíme:

Dlouhá

Celokožená vložka vhodná na každodenní nošení. V oblasti prstů je tloušťka vložky asi 2 mm, tudíž nezabere v obuvi moc prostoru a lze ji nosit téměř v jakýchkoli botách. Hlavní výhodou je prodyšnost a při zachování vhodné péče o useň (čištění a impregnování) i minimální výskyt mykóz v oblasti plosky. Noha se v kožené obuvi vybavené koženou vložkou potí daleko méně, než při použití syntetických materiálů, které jsou některými výrobci často používány.

Sportprofi

Sportovní vložky podporují stabilitu hlezna a minimalizují zátěž během dopadu i odrazu. Při výběru je ale důležité brát v úvahu druh sportu a individuální potřeby našeho chodidla. Jestli třeba hodně zatěžujeme paty, pak je vhodná vložka, která nám v této oblasti odlehčí, a tak předchází, jak bolesti pat, tak i kolen a kyčlí. Ortopedické vložky SportProfi jsou určeny převážně pro vrcholové sportovce, či velmi aktivní jedince. Jsou vyráběny ze speciálních hi-tech termoplastických syntetických materiálů. Jejich údržba je rychlá a snadná, proto snesou velmi dobře např. dvoufázový trénink. Stavba vložky vychází z dané sportovní zátěže a její tvar je plně přizpůsoben  sportovní obuvi, ať se již jedná o obuv běžeckou, kopačky, brusle či lyžáky. Mezi naše klienty patří přední čeští reprezentanti – tenisté, fotbalisté, basketbalisté, běžci a běžkyně na lyžích, golfisté a mnoho dalších. 

Skořepina

Diakomfort


U složitějších deformit nabízíme řešení pomocí korkfantových ”lodičkovitých” vložek. Tento typ ortopedické vložky je korekčně velmi výrazný a není určen pro široké použití. Lze jimi však dosáhnout výborných výsledků a potlačit, či úplně odstranit bolest a špatné postavení v oblasti nohou. Pro výrobu takovéto pomůcky, je třeba připravit originální kopyta, dle nohou pacienta. 
 

Použité materiály: jako svrchní materiál je většinou použita přírodní useň (kůže) z hověziny, teletiny či kozinky. Výhody usní jsou známy po staletí, a přestože jsou nyní na trhu materiály, které svými vlastnostmi usně napodobují, její použití je stále nezastupitelné. 

E-shop „Radost v každém kroku...“


Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři