Přejít na produktové menu

Co je ortopedická vložka?

Co je ortopedická vložka?

Ortopedické vložky slouží ke korekci výše uvedených deformit. Mají zajistit správné postavení nohy, případně odlehčit přetěžovanou oblast. Tímto zásahem dojde k ústupu bolestí, a taktéž se zabrání další progresi stavu. Sestavení ortopedické vložky je vysoce individuální a vychází z vyšetření chodidel, sejmutí jejich otisku, nebo vyhotovení sádrového odlitku. Naším cílem je vyrábět takové ortopedické vložky ”které se dají nosit”. To znamená, pokud možno použít stávající obuv zákazníka a vybavit ji ortopedickou vložkou tak, aby nemusel měnit celý svůj ”botník”. V praxi to znamená udělat takovou vložku, aby bylo v botě dostatek místa pro nohu – výsledná pomůcka vyniká svojí tenkostí při zachování korekční funkce v potřebných místech.

Pro podepření příčné a podélné klenby a korekci postavení paty jsou použity podpůrné suporty, jež jsou příjemně pružné, ale v zásadě nepodléhají deformačním změnám. Proto námi vyrobená ortopedická vložka nepodléhá ani po dvou letech nošení deformačním změnám, tak jako pomůcky od jiných výrobců. Námi zhotovené ortopedické vložky jsou přes svou podporu příjemně měkké, velmi tenké a vejdou se prakticky do všech typů obuvi, jsou velmi vhodné i pro diabetiky.

E-shop „Radost v každém kroku...“


Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři